PMPB15ENEX
型號描述:
N-Channel 30 V 11A (Ta) 1.6W (Ta) Surface Mount DFN2020MD-6
SMALL SIGNAL MOSFET FOR MOBILE
型號:
PMPB15ENEX
品牌:
Nexperia USA Inc.
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
11A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
22mOhm @ 7A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
14 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
440 pF @ 15 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
1.6W (Ta)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)