PMPB12UNEX
- 型號描述:
N-Channel 20 V 11.4A (Ta) 470mW (Ta) Surface Mount DFN2020MD-6
MOSFET N-CH 20V 11.4A 6DFN
- 型號:
- PMPB12UNEX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 20 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 11.4A (Ta)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 1.8V, 4.5V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 16mOhm @ 7.9A, 4.5V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 900mV @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 17 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±12V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1220 pF @ 10 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 470mW (Ta)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)