PMPB10XNEZ
型號描述:
N-Channel 20 V 9A (Ta) 1.7W (Ta), 12.5W (Tc) Surface Mount DFN2020MD-6
MOSFET N-CH 20V 9A DFN2020MD-6
型號:
PMPB10XNEZ
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6-UDFN Exposed Pad
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
9A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
14mOhm @ 9A, 4.5V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
1.7W (Ta), 12.5W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
900mV @ 250µA
Supplier Device Package
DFN2020MD-6
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.8V, 4.5V
Vgs (Max)
±12V
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
34 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
2175 pF @ 10 V