PMPB10ENZ
型號描述:
N-Channel 30 V 10A (Ta) 1.8W (Ta), 12.5W (Tc) Surface Mount DFN2020MD-6
MOSFET N-CH 30V 10A DFN2020MD-6
型號:
PMPB10ENZ
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
10A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
12mOhm @ 9A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
20.6 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
840 pF @ 15 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
1.8W (Ta), 12.5W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)