PESD5Z2.5,115
- 型號描述:
15V Clamp 20A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-523
TVS DIODE 2.5VWM 15VC SOD523
- 型號:
- PESD5Z2.5,115
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 2.5V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 4V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 15V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 20A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 260W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Ethernet
- Capacitance @ Frequency
- 229pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TA)