PESD3V3Z1BSFYL
- 型號描述:
5.3V Clamp 9.5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DSN0603-2
TVS DIODE 3.3VWM 5.3VC DSN0603-2
- 型號:
- PESD3V3Z1BSFYL
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 3.3V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 6.9V (Typ)
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 5.3V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 9.5A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- 0.28pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)