PESD3V3Z1BCSFYL
- 型號描述:
4.8V (Typ) Clamp 15A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DSN0603-2
TVS DIODE 3.3VWM 4.8VC DSN0603-2
- 型號:
- PESD3V3Z1BCSFYL
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 3.3V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 6.8V (Typ)
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 4.8V (Typ)
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 15A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 0.45pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)