PESD3V3X1BCSFYL
- 型號描述:
5.5V Clamp 8A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DSN0603-2
TVS DIODE 3.3VWM 5.5VC DSN0603-2
- 型號:
- PESD3V3X1BCSFYL
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 1.1pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 8A (8/20µs)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 3.3V (Max)