首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PESD3V3S1BSFYL
影像僅供參考,以產品規格為準
PESD3V3S1BSFYL
型號描述:
6V (Typ) Clamp 12A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DSN0603-2
TVS DIODE 3.3VWM 6VC DSN0603-2
型號:
PESD3V3S1BSFYL
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:9000 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
6V (Typ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
10.7pF @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)