PESD3V3L5UY,115
- 型號描述:
12V Clamp 2.5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 6-TSSOP
TVS DIODE 3.3VWM 12VC 6TSSOP
- 型號:
- PESD3V3L5UY,115
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TA)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 22pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 2.5A (8/20µs)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 3.3V (Max)
- Supplier Device Package
- 6-TSSOP
- Unidirectional Channels
- 5
- Voltage - Breakdown (Min)
- 5.3V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 12V
- Power - Peak Pulse
- 25W