PESD2CANFD72LT-QR
- 型號描述:
94V (Typ) Clamp 3A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
PESD2CANFD72LT-Q/SOT23/TO-236A
- 型號:
- PESD2CANFD72LT-QR
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- 2
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 72V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 74V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 94V (Typ)
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 3A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- Power Line Protection
- No
- Applications
- CAN
- Capacitance @ Frequency
- 4.5pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TA)