PESD24VS2UT,215
- 型號描述:
70V Clamp 3A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
TVS DIODE 24VWM 70VC TO236AB
- 型號:
- PESD24VS2UT,215
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 2
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 24V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 26.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 70V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 3A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 160W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 23pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TA)