PESD15VL2BT-QR
- 型號描述:
44V Clamp 5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
TVS DIODE 15VWM 44VC TO236AB
- 型號:
- PESD15VL2BT-QR
- Bidirectional Channels
- 2
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 15V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 17.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 44V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 5A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 200W
- Applications
- Telecom
- Capacitance @ Frequency
- 16pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TA)