PESD12VV1BL,315
- 型號描述:
38V Clamp 7.8A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
TVS DIODE 12VWM 38VC DFN1006-2
- 型號:
- PESD12VV1BL,315
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:10000
倍增量:1
價格:
- Zener
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 14.6V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 38V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 7.8A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 290W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- 17pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TA)