PESD12VS5UD,115
- 型號描述:
24V Clamp 10A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount 6-TSOP
TVS DIODE 12VWM 24VC 6TSOP
- 型號:
- PESD12VS5UD,115
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- Zener
- Unidirectional Channels
- 5
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 12.5V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 24V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 10A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 200W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 73pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TA)