PESD12VS1ULD,315
- 型號描述:
35V Clamp 5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount, Wettable Flank DFN1006D-2
TVS DIODE 12VWM 35VC DFN1006D-2
- 型號:
- PESD12VS1ULD,315
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- Zener
- Unidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 14.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 35V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 5A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- 150W
- Power Line Protection
- No
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- 38pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TA)