PESD12VS1UL,315
- 型號描述:
35V Clamp 5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
TVS DIODE 12VWM 35VC DFN1006-2
- 型號:
- PESD12VS1UL,315
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOD-882
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TA)
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- 38pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 5A (8/20µs)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Supplier Device Package
- DFN1006-2
- Unidirectional Channels
- Voltage - Breakdown (Min)
- 14.7V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 35V
- Power - Peak Pulse
- 150W