PESD12VL2BT,215
- 型號描述:
37V Clamp 5A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount TO-236AB
TVS DIODE 12VWM 37VC TO236AB
- 型號:
- PESD12VL2BT,215
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TA)
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 19pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 5A (8/20µs)
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Supplier Device Package
- TO-236AB
- Bidirectional Channels
- 2
- Voltage - Breakdown (Min)
- 14.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 37V
- Power - Peak Pulse
- 200W