PESD12VL1BSLAZ
- 型號描述:
19V Clamp 7.3A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DFN1006-2
TVS DIODE 12VWM 19VC DFN1006-2
- 型號:
- PESD12VL1BSLAZ
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 12V (Max)
- Voltage - Breakdown (Min)
- 13V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 19V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 7.3A (8/20µs)
- Power - Peak Pulse
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- 7.7pF @ 1MHz
- Operating Temperature
- 125°C (TJ)