PDZ5.6BGWJ
- 型號描述:
Zener Diode 5.6 V 365 mW ±2.23% Surface Mount SOD-123
DIODE ZENER 5.6V 365MW SOD123
- 型號:
- PDZ5.6BGWJ
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 5.6 V
- Tolerance
- ±2.23%
- Power - Max
- 365 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 50 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1 µA @ 2.5 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.1 V @ 100 mA
- Operating Temperature
- 150°C (TJ)