PDZ3.3BGWX
- 型號描述:
Zener Diode 3.3 V 365 mW ±3.18% Surface Mount SOD-123
DIODE ZENER 3.3V 365MW SOD123
- 型號:
- PDZ3.3BGWX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±3.18%
- Package / Case
- SOD-123
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- 150°C (TJ)
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 3.3 V
- Impedance (Max) (Zzt)
- 95 Ohms
- Supplier Device Package
- SOD-123
- Grade
- Automotive
- Power - Max
- 365 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1.1 V @ 100 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 5 µA @ 1 V