PBLS4005D-QX
型號描述:
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP 50V, 40V 100mA, 700mA 150MHz 600mW Surface Mount 6-TSOP
TRANS PREBIAS 1NPN 1PNP 6-TSOP
型號:
PBLS4005D-QX
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Transistor Type
1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA, 700mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50V, 40V
Resistor - Base (R1)
47kOhms
Resistor - Emitter Base (R2)
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
80 @ 5mA, 5V / 300 @ 100mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
150mV @ 500µA, 10mA / 310mV @ 100mA, 1A
Current - Collector Cutoff (Max)
1µA, 100nA
Frequency - Transition
150MHz
Power - Max
600mW