首頁 > Nexperia代理商 > PBLS1504Y,115
影像僅供參考,以產品規格為準
PBLS1504Y,115
型號描述:
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP 50V, 15V 100mA, 500mA 280MHz 300mW Surface Mount 6-TSSOP
數位電晶體 TRANS-SS PNP BISS SOT363 15V
型號:
PBLS1504Y,115
品牌:
Nexperia
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Transistor Type
1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max)
100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
50V, 15V
Resistor - Base (R1)
22kOhms
Resistor - Emitter Base (R2)
22kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
60 @ 5mA, 5V / 150 @ 100mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
150mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 50mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max)
1µA, 100nA
Frequency - Transition
280MHz
Power - Max
300mW