PBHV9115T-QR
型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor PNP 150 V 1 A 115MHz 300 mW Surface Mount TO-236AB
TRANS PNP 150V 1A TO-236AB
型號:
PBHV9115T-QR
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Transistor Type
PNP
Current - Collector (Ic) (Max)
1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
150 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
300mV @ 100mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max)
100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
100 @ 100mA, 10V
Power - Max
300 mW
Frequency - Transition
115MHz
Operating Temperature
150°C (TJ)