首頁 > Nexperia代理商 > PBHV9115T-QR
影像僅供參考,以產品規格為準
PBHV9115T-QR
型號描述:
Bipolar (BJT) Transistor PNP 150 V 1 A 115MHz 300 mW Surface Mount TO-236AB
雙極結晶體管 - BJT SOT23 150V 1A PNP HI VOLT
型號:
PBHV9115T-QR
品牌:
Nexperia
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Transistor Type
PNP
Current - Collector (Ic) (Max)
1 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
150 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
300mV @ 100mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max)
100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
100 @ 100mA, 10V
Power - Max
300 mW
Frequency - Transition
115MHz
Operating Temperature
150°C (TJ)