首頁 > Nexperia代理商 > NX3008PBKS,115
影像僅供參考,以產品規格為準
NX3008PBKS,115
型號描述:
Mosfet Array 30V 200mA 445mW Surface Mount 6-TSSOP
型號:
NX3008PBKS,115
品牌:
Nexperia
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:3142 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
2 P-Channel (Dual)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max
445mW
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
200mA
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
46pF @ 15V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.1Ohm @ 200mA, 4.5V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
0.75nC @ 4.5V
FET Feature
Logic Level Gate
Vgs(th) (Max) @ Id
1.1V @ 250µA