NX3008NBKW,115
- 型號描述:
N-Channel 30 V 350mA (Ta) 260mW (Ta), 830mW (Tc) Surface Mount SOT-323
MOSFET N-CH 30V 350MA SOT323
- 型號:
- NX3008NBKW,115
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SC-70, SOT-323
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 350mA (Ta)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.4Ohm @ 350mA, 4.5V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 260mW (Ta), 830mW (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 1.1V @ 250µA
- Supplier Device Package
- SOT-323
- Grade
- Automotive
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 1.8V, 4.5V
- Vgs (Max)
- ±8V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 0.68 nC @ 4.5 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 50 pF @ 15 V