NX3008NBKSH
- 型號描述:
Mosfet Array 30V 350mA (Ta) 445mW Surface Mount 6-TSSOP
MOSFET 2N-CH 30V 0.35A 6TSSOP
- 型號:
- NX3008NBKSH
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Configuration
- 2 N-Channel (Dual)
- FET Feature
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 350mA (Ta)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.4Ohm @ 350mA, 4.5V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 1.1V @ 250µA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 0.68nC @ 4.5V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 50pF @ 15V
- Power - Max
- 445mW
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)