首頁 > NXP Semiconductors代理商 > PESD18VF1BSFYL
影像僅供參考,以產品規格為準
PESD18VF1BSFYL
型號描述:
16V Clamp 1A (8/20μs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DSN0603-2
NEXPERIA PESD18V - ULTRA LOW CAP
型號:
PESD18VF1BSFYL
品牌:
NXP Semiconductors
原廠包裝量:
起訂量:2637 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Capacitance @ Frequency
0.28pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
1A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V (Max)
Supplier Device Package
DSN0603-2
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
16V