04020VE-12Q-CU-01
- 型號描述:
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 40mm L x 40mm H Ball 12.5 CFM (0.350m3/min) 3 Wire Leads
FAN 12VDC 40X20MM IP68 PWM/TACH
- 型號:
- 04020VE-12Q-CU-01
- 品牌:
- NMB Technologies Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 280
- Voltage - Rated
- 12VDC
- Size / Dimension
- Square - 40mm L x 40mm H
- Width
- 20.00mm
- Air Flow
- 12.5 CFM (0.350m³/min)
- Static Pressure
- 0.570 in H2O (142.0 Pa)
- Bearing Type
- Ball
- Fan Type
- Tubeaxial
- Features
- Auto Restart, PWM Control, Speed Sensor (Tach)
- Noise
- 42.0dB(A)
- Power (Watts)
- 2.52 W
- RPM
- 11000 RPM
- Termination
- 3 Wire Leads
- Ingress Protection
- IP68 - Dust Tight, Waterproof
- Operating Temperature
- 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)