首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKY-630ELL471ML20S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-630ELL471ML20S
型號描述:
470 μF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-630ELL471ML20S
品牌:
NIPPON Chemi-Con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:112 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)
Capacitance
470 µF
Voltage - Rated
63 V
Impedance
32 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2 A @ 100 kHz