首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKY-500ELL821MK35S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-500ELL821MK35S
型號描述:
820 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-500ELL821MK35S
品牌:
NIPPON Chemi-Con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:108 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.437" (36.50mm)
Capacitance
820 µF
Voltage - Rated
50 V
Impedance
25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.506 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.51 A @ 100 kHz