首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKY-500ELL102ML25S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-500ELL102ML25S
型號描述:
1000 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-500ELL102ML25S
品牌:
NIPPON Chemi-Con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:95 倍增量:1
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
1.043" (26.50mm)
Capacitance
1000 µF
Voltage - Rated
50 V
Impedance
25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency
1.533 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.555 A @ 100 kHz