首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKY-500ELL100ME11D
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-500ELL100ME11D
型號描述:
10 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-500ELL100ME11D
品牌:
NIPPON Chemi-Con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:869 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
10 µF
Voltage - Rated
50 V
Impedance
1.5 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency
40 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
100 mA @ 100 kHz