首頁 > NIPPON Chemi-Con代理商 > EKY-101ELL221ML20S
影像僅供參考,以產品規格為準
EKY-101ELL221ML20S
型號描述:
220 μF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
型號:
EKY-101ELL221ML20S
品牌:
NIPPON Chemi-Con
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:112 倍增量:1
Capacitance
220 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
675 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.35 A @ 100 kHz
Impedance
48 mOhms
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Size / Dimension
0.630" Dia (16.00mm)
Height - Seated (Max)
0.846" (21.50mm)