首頁 > NEXPERIA代理商 > NX3008NBKW,115
影像僅供參考,以產品規格為準
NX3008NBKW,115
型號描述:
N-Channel 30 V 350mA (Ta) 260mW (Ta), 830mW (Tc) Surface Mount SOT-323
型號:
NX3008NBKW,115
品牌:
NEXPERIA
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SC-70, SOT-323
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
350mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.4Ohm @ 350mA, 4.5V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
260mW (Ta), 830mW (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
1.1V @ 250µA
Supplier Device Package
SOT-323
Grade
Automotive
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.8V, 4.5V
Vgs (Max)
±8V
Drain to Source Voltage (Vdss)
30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
0.68 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
50 pF @ 15 V