STDCSW2-16M
- 型號描述:
16 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
- 型號:
- STDCSW2-16M
- 品牌:
- NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Load Capacitance
- 10pF
- Size / Dimension
- 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- MHz Crystal
- Operating Temperature
- -10°C ~ 60°C
- Frequency Stability
- ±10ppm
- Frequency Tolerance
- ±10ppm
- Operating Mode
- Fundamental
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 80 Ohms
- Frequency
- 16 MHz