STD25NF10LT4
型號描述:
N-Channel 100 V 25A (Tc) 100W (Tc) Surface Mount DPAK
MOSFET N-Ch 100 Volt 25 Amp
型號:
STD25NF10LT4
品牌:
STMicroelectronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
25A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
35mOhm @ 12.5A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
100W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Supplier Device Package
DPAK
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Vgs (Max)
±16V
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
52 nC @ 5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1710 pF @ 25 V