STDCQS1-40M
型號描述:
40 MHz ±15ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
型號:
STDCQS1-40M
品牌:
NDK (NIHON DEMPA KOGYO CO., LTD)
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
MHz Crystal
Frequency
40 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Frequency Tolerance
±15ppm
Load Capacitance
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)