RDER72A472K0P1H03B
- 型號描述:
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
- 型號:
- RDER72A472K0P1H03B
- 品牌:
- Murata Electronics
數量:
- Capacitance
- 4700 pF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 100V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.236" (6.00mm)
- Thickness (Max)
- Lead Spacing
- 0.098" (2.50mm)