NCS6S4803C
型號描述:
DC/DC 轉換器 - 通孔 6W 48V-3.3V DIP DC/DC
型號:
NCS6S4803C
品牌:
Murata Power Solutions
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
15
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
1.52A
Power (Watts)
5 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
OTP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Efficiency
76%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
24-DIP Module, 8 Leads
Size / Dimension
1.26" L x 0.79" W x 0.39" H (32.0mm x 20.0mm x 10.0mm)