NCP21XQ102J03RA
- 型號描述:
NTC Thermistor 1k 0805 (2012 Metric)
THERMISTOR NTC 1KOHM 3650K 0805
- 型號:
- NCP21XQ102J03RA
- 品牌:
- Murata Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- B0/50
- B25/50
- 3650K
- B25/85
- 3693K
- B Value Tolerance
- ±3%
- Resistance in Ohms @ 25°C
- 1k
- Resistance Tolerance
- ±5%
- Length - Lead Wire
- Power - Max
- 200 mW