NCP18WF104D03RB
- 型號描述:
NTC Thermistor 100k 0603 (1608 Metric)
NTC熱敏電阻器 100K OHM .5% 603
- 型號:
- NCP18WF104D03RB
- 品牌:
- Murata Electronics
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 4000
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- B0/50
- B25/50
- 4250K
- B25/85
- 4260K
- B Value Tolerance
- ±0.5%
- Resistance in Ohms @ 25°C
- 100k
- Resistance Tolerance
- ±0.5%
- Length - Lead Wire
- Power - Max
- 100 mW