首頁 > Murata Electronics代理商 > DFE252012F-100M=P2
影像僅供參考,以產品規格為準
DFE252012F-100M=P2
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 950 mA 480mOhm Max 1008 (2520 Metric) Flat Wire
FIXED IND 10UH 950MA 480 MOHM
型號:
DFE252012F-100M=P2
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Flat Wire
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
480mOhm Max
Current - Saturation (Isat)
1.4A
Material - Core
Iron Powder
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
2520
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
950 mA