首頁 > Murata Electronics代理商 > DFE252010F-100M=P2
影像僅供參考,以產品規格為準
DFE252010F-100M=P2
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 600mOhm Max 1008 (2520 Metric) Flat Wire
FIXED IND 10UH 900MA 600 MOHM
型號:
DFE252010F-100M=P2
品牌:
Murata Electronics
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Iron Powder
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
900 mA
Current - Saturation (Isat)
1.3A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Flat Wire
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package
2520
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)