DFE201610P-1R5M=P2
- 型號描述:
1.5 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.5 A 110mOhm Max 0806 (2016 Metric)
FIXED IND 1.5UH 2.5A 110 MOHM
- 型號:
- DFE201610P-1R5M=P2
- 品牌:
- Murata Electronics
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Iron Powder
- Inductance
- 1.5 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 2.5 A
- Current - Saturation (Isat)
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 110mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0806 (2016 Metric)
- Supplier Device Package
- 0806 (2016 Metric)
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)