SMCJ48AE3/TR13
型號描述:
77.4V Clamp 19.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
型號:
SMCJ48AE3/TR13
品牌:
Microchip Technology
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
19.4A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Supplier Device Package
DO-214AB (SMCJ)
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)