SMCJ400CA-TP
- 型號描述:
648V Clamp 2.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
- 型號:
- SMCJ400CA-TP
- 品牌:
- Micro Crystal
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Zener
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 400V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 447V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 648V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 2.3A
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)