SMCJ36A-TP
- 型號描述:
58.1V Clamp 25.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
- 型號:
- SMCJ36A-TP
- 品牌:
- Micro Crystal
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Zener
- Unidirectional Channels
- 1
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 36V
- Voltage - Breakdown (Min)
- 40V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 58.1V
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 25.9A
- Power - Peak Pulse
- 1500W (1.5kW)
- Power Line Protection
- No
- Applications
- General Purpose
- Capacitance @ Frequency
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)