SMCJ36A-TP
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 36V 1500 Watts
型號:
SMCJ36A-TP
品牌:
Micro Commercial Components (MCC)
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25.9A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Power Line Protection
No
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)